Dejme toMu
 
Jitka    Krchňáková
Studentka Přírodovědecké fakulty UP
Sólový zpěv
sbor: soprán
funkce: rozezpívávač
Vedoucí o ní říká:
"Jitka je jedna z koček ze sopránu, nezkazí žádnou legraci, má výborný hudební talent a na koncertech zachraňuje svým roztomilým krásným nepřetržitým úsměvem zbytek scholy, která se soustředěně mračí. A hlavně podporuje kolektivního ducha ve schole!"

Jitka Krchňáková studuje Učitelství informatiky a zeměpisu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ráda se potuluje v přírodě, je skautka, část léta tráví jako vedoucí na táborech pro děti a v zimě ráda jezdí snowboardovat. Když má chvíli volno, vyrábí náušnice či náramky a cokoliv, co má spojitost s korálky. Baví ji zpívání, hra na klavír (moc si oblíbila skladatele Ludovica Einaudiho) a zároveň i objevila kouzlo hudebních festivalů, jako jsou Colours of Ostrava a HRADY CZ.

Proč chodíš do Dejme toMu?

Do scholy chodím, protože mě baví zpívat a obzvlášť písně, co zpíváme my. Jsou mnohem rytmičtější a hezčí než to, co se zpívá už nějakou tu dobu v kostelích.

Co bys chtěla na schole zlepšit, co se ti naopak libí?

Líbí se mi, že zpíváme i cizojazyčné písně, případně naše nadaná vedoucí překládá texty z angličtiny, abychom je mohli zpívat v češtině. Je to přece jen jednodušší. A co bych chtěla zlepšit? No asi rychlejší odpovídání na e-maily a dotazy, kdy se příště sejdeme.

Jaká písnička, kterou zpíváme ve schole, se ti zdá výjimečná a zaujala tě?

Moc se mi líbí Baba Yetu, protože ji znám už docela dlouho a bylo mým snem si ji někdy zazpívat takhle kolektivně. A pak Na hoře kamenej, protože když ji zpíváme, jde z ní taková nepopsatelná „mysteriózní“ atmosféra.

Kdo je podle tebe nejvzornějším členem scholy a v čem to spočívá?

Nejvzornějším členem naší scholy je určitě naše vedoucí (ale ona pro jistotu na bodovací listině není, Jana by to totiž určitě vyhrála). Zjišťování nejvzornějšího člena spočívá v tom, že máme vytvořen takový bodovací systém, např. rychlá odpověď na e-mail, včasné omluvení ze zkoušky či že jsme vzorně připravení na zkoušce. A za to dostaneme určitý počet bodů, které se sčítají a pak na konci měsíce nebo i v průběhu můžeme bojovat o lepší místa.

Co bys vzkázala našim fanouškům a posluchačům?

Jestli se vám líbí naše písně a naplňují vás, tak je klidně sdílejte. Anebo se přidejte k nám a zpívejte je či hrajte s námi!

zpátky