Dejme toMu
 
Jaroslav    Minář
Student Akademie múzických umění v Praze, učitel kytary ZUŠ
Sólový zpěv
sbor: tenor
nástroje: akustická kytara, elektrická kytara, baskytara
funkce: spirituál, pozorovatel
Vedoucí o něm říká:
"Jarda je tak hodný a obětavý člověk, až je to někdy na škodu. Má obrovský hudební talent a jeho hra je ztělesněním neskutečného citu pro kytaru. Je to kluk s velkým duchovním rozměrem, ale zároveň natolik záhadný, že do poslední chvíle nevíte, co se uděje a co si o vás myslí. A neznám asi nikoho jiného, kdo by v dnešním světě téměř nečetl e-maily a přežil."

Jaroslav Minář studuje klasickou kytaru na konzervatoři v Kroměříži a také učí na ZUŠ v Kojetíně. Rád hraje ve schole a také sólově na koncertech a rád chodí do kostela. Hraje a poslouchá hlavně vážnou, ale i všelijakou jinou hudbu a čte. Ve schole se věnuje především hře na akustickou a elektrickou kytaru a občas u toho zpívá.

Jaký je tvůj největší zážitek s Dejme toMu?

Každé naše setkání a zpívání je krásný zážitek. Těžko říct, který je největší. Ale velmi rád například vzpomínám na to, jak jsme spolu byli na setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou, nebo na to, jak jsme hráli na svatbě nějakého Kubova kamaráda.

Které funkce bys chtěl někdy ve schole dosáhnout a proč?

Obzvlášť mě baví funkce pozorovatele, kterou zastávám, protože právě při pozorování veškerého dění mám z něho největší požitek. Chci dosáhnout co nejlepších kvalit ve funkcích, které mám, a po nějakých „vyšších“ funkcích netoužím.

Na co bys nalákal do scholy nové členy?

Nové členy bych určitě nalákal na to, že by mohli vyzkoušet konkurz na místo druhé kytary v kytarové sekci pod mým vedením, což je dle mého názoru velmi lákavá a jedinečná nabídka. Dále by nově příchozím členům byly ihned a zdarma nabídnuty tyto čestné funkce: chystač aparatury (equipment carrier), ladič kytar (guitar tuner), nebo speciální funkce pro mě – správce a předčítač emailů po telefonu. Dále bych případné nové členy zkrátka seznámil se všemi stávajícími členy, kteří jsou prostě úžasní. To každý může poznat na jakémkoliv našem hraní. A když k nám kterýkoliv fanoušek přijde do backstage (sakristie), jistě ho neodmítneme. V neposlední řadě bych se zmínil o nově vzniklém Společenství Dejme toMu.

Jaké zásadní nedostatky má schola?

Jako zásadní nedostatek naší scholy vidím neustálé riziko rozpadu.

Co bys vzkázal posluchačům?

Našim posluchačům bych vzkázal AHOJ! A také: Cítíte-li se mladí a věřící, navštivte naše společenství, přijďte na nějakou mši svatou či jinou akci, na které hrajeme (dozvíte se na našich stránkách). A pokud zpíváte nebo na něco hrajete, promluvte s námi a případně se staňte také členy této skvělé scholy.

zpátky