Dejme toMu
 
Vít    Adamík
Student Vysoké školy báňské
sbor: tenor
nástroje: akustická kytara, trubka
Vedoucí o něm říká:
"Víťa jednou přišel do scholy, vzal kytaru a trubku a hrál. Jen tak, bez jakéhokoli ostychu a tápání. Je to nesmírně a vesmírně talentovaný hudebník, který se navíc na všechny i všechno směje."

Víťa Adamík je veselý mladík studující robotiku na Fakultě strojní Vysoké školy báňské v Ostravě. Do toho hrával na trumpetu v Academic Jazz Band v Přerově, odkud i pochází. Je to muzikant již od dětství a vystřídal mnoho uskupení od vážné fanfárové hudby, přes dechovku a dechový orchestr (což není to samé!), hrál také v big bandu v Olomouci a mimo jiné v jazzovém studentském uskupení Jazz Base. Baví jej jakýkoliv sport, ale upřednostňuje fotbal a poslední dobou nejvíce florbal. Čas rád tráví s přáteli, kteří si na nic nehrají (pravda, že většinou na něco umí hrát). Baví ho hra na kytaru a v neposlední řadě jezdí na ministrantský tábor na Arše v Rajnochovicích - což je již dlouhodobá, vážná známost.

Proč chodíš do Dejme toMu?

Kvůli složení nadšených mladých lidí, kde muzikanti mají šťávu a zpěváci se nebojí vícehlasu. Je to také výzva pro mě, protože na kytaru hrávám jenom na mších či u táboráku... a samozřejmě i pro potěchu duše ;-). Dejme toMu je uskupení, kde jsou dobří, mladí lidé, kde vznikají přátelství, kde mezi nimi vane Duch svatý. A mimo jiné je také členkou má milá. ;-)

Které funkce bys chtěl někdy ve schole dosáhnout?

Být dobrým a nechybujícím kytaristou. Jaké funkce? Exponeciální kytaristické, protože ta neúměrně s časem roste, což v takovém prostředí není problém.

Jakým způsobem bys nalákal nové členy do scholy?

Kdo umí zpívat, tak proč si zpívat jenom pro sebe ve sprše? Neztrácej čas ostychem a leností, cvič a zpívej/hrej druhým pro radost. Pokud neumíš zpívat či hrát, přijď si nás alespoň poslechnout, a tak nám udělat radost, že to naše snažení má smysl.

Jaký vidíš hlavní smysl a cíl scholy Dejme toMu?

Zprostředkovat krásu muziky, potěšit každé ouško, rozveselit smutnou dušičku, ukázat Boha skrze hudbu. To je přínos pro posluchače. Ale nehrál bych v Dejme toMu, kdyby to nemělo přínos pro mě a ostatní členy. Jde hlavně o partu lidí (přeci jenom se vidíme častěji, než nás slýcháváte). Každá zkouška je modlitbou, každá zdařená píseň je chválou.

Co přeješ naší schole do budoucna?

Dobré lidi - jak posluchače, tak hlavně zpěváky a muzikanty. Protože bez nich to nejde. Ačkoliv je každý někde jinde a všichni samozřejmě stárnou, tak přeju, aby těleso a myšlenka, která je obsažena v názvu neuschla - jako to semínko, které padlo mimo ornou půdu. Ale aby „Dejme toMu“ neslo mnohonásobek!

zpátky