Dejme toMu
 
Ludmila    Frelichová
Zdravotní sestra
Sólový zpěv
sbor: soprán, alt
nástroje: baskytara
funkce: dirigentka, výslužkář
Vedoucí o ní říká:
"Liduška je mi ve schole největší oporou, z její oddanosti a obětavosti by si mohl zbytek našeho osazenstva vzít příklad. Zpívání po noční službě a přehazování služeb kvůli zkouškám a akcím není u ní žádnou výjimkou. A o jejím krásném hlasu a schopnosti zpívat ve všem z fleku druhé hlasy ani nemluvě."

Ludmila Frelichová pracuje na dětské hemato-onkologii Fakultní nemocnice Olomouc jako zdravotní sestra. Baví ji zpívání, muzicírování na různé hudební nástroje (kytara, kontrabas, ukulele, zobcová flétna, momentálně se učí hrát na hoboj), tancování, vaření i degustace dobrých jídel, práce s aku-šroubovákem a další různé kutilské činnosti. Ve schole má na starost přebírání výslužek, péči o altovou sekci, sem tam si zahraje na baskytaru. Někdy při zvučení zapojuje šňůry od mikrofonů podle čísel, protože umí poznávat číslice od 1 do 8 :-).

Jaký vidíš hlavní smysl a cíl scholy Dejme toMu? Naplňuje ho?

Hlavní smysl a cíl scholy vidím ve vytváření živého společenství lidí, kteří spolu chtějí chválit Pána hudbou a dávat svědectví o Něm, snažit se o to všemi svými schopnostmi a využitím darů od Boha, ale zároveň s pokorou a s modlitbou a ve vzájemné křesťanské lásce. Myslím, že je na dobré cestě k naplnění…

Jaká funkce a jaký výbor ve schole je podle tebe nejužitečnější a proč?

Všechny funkce jsou velmi důležité, například bez vedoucí nebo vrátné by to nešlo vůbec. Ale pro mě je nejužitečnější funkce cateringu, protože je velmi motivační (nejen pro mne) – k účastem na zkouškách a podávání lepšího výkonu. Z výborů je to instrumentální – je nejpraktičtější.

Co by měla vedoucí změnit, abys do scholy chodila raději?

Mohla by sehnat další schopné muzikanty hrající na baskytaru, housle, violoncello, saxofon, trubku a více zpěváků do mužských hlasů, také bicí soupravu. Ale i bez toho do scholy chodím a budu chodit ráda, občas mě vidina zpěvu nabudí tak, že ani nejdu spát po noční službě.

Se kterým zpěvákem, zpěvačkou či hudební skupinou bys chtěla, aby si schola zazpívala?

Hradišťan, Pavel Helan, U2 :-).

Co bys vzkázala našim fanouškům a posluchačům?

Že mám radost za každý dobrý ohlas, když se jim naše muzika líbí. Ale aby neoslavovali nás, nýbrž našeho Pána, který za to všechno může!

zpátky